Kaski motocyklowe HJC I90

( ilość produktów: 1 )
Kolorystyka

Kaski motocyklowe HJC I90 w sklepie hjc-kaski.pl

Kaski motocyklowe HJC I90 należą do kategorii kasków szczękowych. Zostały zaprojektowane z myślą o wyprawach turystycznych, ale i jeździe typowo miejskiej.

Kaski HJC I90 to przykład doskonałego połączenia wysokiego poziomu bezpieczeństwa z komfortem użytkowania. Ich skorupa została wykonana z wytrzymałego poliwęglanu, co gwarantuje doskonałą ochronę głowy w razie ewentualnego upadku z motocykla.

Jazda w kaskach HJC I90 jest komfortowa między innymi ze względu na wydajny system wentylacji ACS, na który składają się strategicznie rozmieszczone otwory wentylacyjne, zapewniające stały dopływ świeżego powietrza. Ponadto wnętrze kasku zostało wypełnione antybakteryjną wyściółką SuperCool, odpowiadającą za absorpcję wilgoci oraz zapachu. Wyściółka jest wyjmowana, dzięki czemu w razie potrzeby można ją wyprać.

Jeśli lubisz wyprawy motocyklowe w większej grupie, z pewnością docenisz możliwość montażu opcjonalnego interkomu Smart HJC Bluetooth. To zdecydowanie usprawnia komunikację podczas jazdy.

Kolejną zaletą jest odporny na zarysowania wizjer, który zapewnia znakomite pole widzenia w zmiennych warunkach pogodowych. Trzeba też wspomnieć, że został on  wyposażony w filtr UV, chroniący przed szkodliwymi dla oczu promieniami ultrafioletowymi, a także mechanizm RapidFire, umożliwiający błyskawiczną wymianę szybki bez używania narzędzi.

Kaski HJC I90 mają podwójną homologację P/J, co oznacza, że legalnie można w nich jeździć na dwa sposoby - w pozycji otwartej, czyli z podniesioną szczęką lub w pozycji zamkniętej, czyli z opuszczoną szczęką. Mechanizm podnoszenia szczęki jest łatwy w obsłudze - można to robić jedną ręką, nawet w rękawicy.

Na bezpieczeństwo używania kasków HJC I90 składa się również zapięcie mikrometryczne (MicroLock), które ogranicza do minimum możliwość niekontrolowanego odpięcia kasku - a przy tym jest wygodne w obsłudze.

Konstrukcja kasku pozwala na komfortową jazdę w okularach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 141 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
szybko łatwo i przyjemnie
2024-06-27
Wszystko zgodnie z opisem, szybka dostawa
pixel