Kaski motocyklowe szczękowe HJC

( ilość produktów: 73 )
Cena
-
Rozmiary
Pokaż tylko
Nieparujący wizjer
Kolorystyka
Skorupa
Dopasowanie
Waga dla rozmiaru M

Kaski motocyklowe szczękowe HJC w sklepie hjc-kaski.pl

Kask szczękowy to rodzaj kasku motocyklowego, którego budowa pozwala w pełni podnieść przyłbicę z wizjerem, tym samym odsłaniając twarz. Z tego powodu ten typ kasku jest rekomendowany zwłaszcza do turystyki motocyklowej – umożliwia on zapłacenie na stacji benzynowej czy zapytanie o drogę bez konieczności zdejmowania kasku.

Kaski szczękowe HJC są jednak wielozadaniowe i choć polecamy je przede wszystkim właścicielom motocykli turystycznych, to doskonale sprawdzają się też podczas jazdy na skuterach miejskich, a nawet quadach i motocyklach w typie adventure.

Skorupa kasku szczękowego jest zbudowana z dwóch elementów połączonych mechanizmem podnoszenia szczęki. Odporność mechanizmu na uderzenia testuje się podczas uzyskiwania homologacji, co gwarantuje, że kask jest bezpieczny. Dodatkową zaletą kasku szczękowego na motor jest to, że w razie wypadku ratownik medyczny może wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową bez zdejmowania go z pacjenta, a co za tym idzie, bez naruszenia kręgów szyjnych motocyklisty.

Ze względu na obecność mechanizmu podnoszenia szczęki, kaski motocyklowe szczękowe są zazwyczaj cięższe od kasków integralnych, a podczas jazdy mogą być nieco głośniejsze, ponieważ powietrze przeciska się przez szczeliny. Są to jednak drobne wady, które nie zmieniają tego, że komfort użytkowania kasku szczękowego jest bardzo wysoki.

Mechanizm podnoszenia szczęki w kaskach szczękowych HJC został dopracowany i skonstruowany tak, że można obsługiwać go również w rękawicach. Co więcej, niektóre modele umożliwiają obrócenie szczęki nawet o 180 stopni, co pozwala zmniejszyć opory powietrza i uzyskać większą opływowość. A dobre dopasowanie kasku zapobiega jego przemieszczaniu podczas jazdy, dzięki czemu czujemy się pewnie i bezpiecznie.

Dodatkowo kaski motocyklowe szczękowe HJC zostały wyposażone w blendę przeciwsłoneczną i wygodne zapięcie microlock. Znajdziesz u nas zarówno męski, jak i damski kask motocyklowy szczękowy tej marki.  W naszej ofercie mamy również niejeden kask szczękowy z daszkiem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 124 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko sprawnie i przed terminem!
2024-05-15
Sprawnie
pixel